понеділок, 26 квітня 2021 р.

В пам'яті українського народу 26 квітня-це день Чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити з пам'яті неможливо. До 35-річчя Чорнобильської катастрофи сільський бібліотекар спільно з працівниками сільського Будинку культури провели зустріч із земляком-ліквідатором Чорнобильської трагедії “Є місце подвигу не тільки на війні”.

Низький уклін героям-ліквідаторам.

До цього дня бібліотека підготувала книжкову полицю «Чорнобиль - рана не загоїна», на якій були представлені книжки, які знайомлять з однією із трагічних сторінок України, розкривають наслідки трагедії та вшановують пам'ять загиблих під час ліквідації наслідків аварії.


 

середа, 21 квітня 2021 р.

Живе обличчя моєї Землі.
22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.


 

вівторок, 13 квітня 2021 р.

13 квітня 2021 року виповнюється 115 років від дня народження 

української письменниці, прозаїка

Оксани Дмитрівни Іваненко

Народилася майбутня письменниця 13 квітня 1906 року в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку. батько був редактором газети. Важливою частиною життя сім’ї були книги, тож не дивно, що Оксана навчилася читати і писати у чотири роки. У шість років вона написала першу казку яку розмістили в домашньому рукописному журналі «Гриб». З дитинства дівчинка захоплювалась літературою: «У нас була велика бібліотека. Бібліотека містилася в маленькій літній кімнаті, і щоліта ми з братом починали її впорядковувати, але поринали в читання…, і тому так нам і не вдалося її упорядкувати. Бібліотека – це було наше володіння».

Оксана мріяла стати вчителькою. У 16 років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона створювала інсценівки і казки спеціально для дітей.

У серці Оксани змагалися педагогіка і художня література. Вона довго не могла віддати перевагу жодному із захоплень. Любов до дітей спонукала молоду вчительку вступити до аспірантури Українського науково-дослідницького інституту педагогіки і написати дисертацію «Дитяча літературна творчість». В 1930 році виходить перша книжка для дітей Оксани Іваненко «Майка та жабка».

У 1933 році Оксана Іваненко друкує першу казку «Сандалики, повна скорість!». За успіхи в розвитку дитячої літератури у 1939 р. письменницю було нагороджено орденом «Знак пошани».

Друга Світова війна не обминула сім’ю Оксани Іваненко: не повернувся з фронту чоловік (він загинув під Києвом у сорок першому). Евакуювавшись з малими дітьми і хворим батьком до Свердловська продовжувала писати, виступала по радіо. Восени сорок третього року Оксана Дмитрівна з дітьми, вже без батька, переїздить у Москву, а навесні сорок четвертого повертається у рідний Київ.

З 1947 по 1951 роки Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу «Барвінок». 1974 року за здобутки в галузі дитячої літератури Оксана Іваненко стала лауреатом літературної премії імені Лесі Українки за повість «Рідні діти», роман «Тарасові шляхи»,та «Лісові казки».

У 1985 році Оксана Іваненко видала книгу спогадів «Завжди в житті», за яку удостоєна Шевченківської премії( 1986).

За життя письменниці вийшло в світ близько 50 книжок для юних читачів. Серед них романи: «Марія», «Тарасові шляхи», повісті: «Друкар книжок небачених», «Рідні діти», «Богдан Хмельницький», казки: «Великі очі», «Лісові казки», «Куди літав журавлик», «Чудесна квітка», «Три бажання», оповідання: «Пошта прийшла», «Школа», «Життя коло смерті», «Чорний шлях», «Води з кринички» та інші.

17 грудні 1997 року на 92 році життя полинула у вічність душа майстрині художнього слова – Оксани Дмитрівни Іваненко. Похована на Байковому кладовищі.

 


 

вівторок, 6 квітня 2021 р.

 Міжнародний день дитячої книги

Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.
Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен - автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, у всьому світі відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.
З нагоди свята в сільській бібліотеці відбулися такі заходи:
Для дітей проведено бібліотечний урок «Мандри казковими шляхами Г.Х.Андерсена». Юні читачі з великим задоволенням слухали розповідь бібліотекаря про життя і творчий шлях великого казкаря Г. К. Андерсена і цікаві факти із життя данського письменника;
вікторина «З якої казки уривок?»