четвер, 25 лютого 2016 р.

"Рідна мова, як пісня Лесіна лунає!"

На крилах Лесиних пісень

25 лютого 2016 року в Червоновершській бібліотеці  проведено творчий портрет на фоні історії «На крилах Лесиних пісень», для користувачів середнього шкільного віку. Приурочений захід до Дня народження Лесі Українки.
До уваги відвідувачів бібліотеки представлена виставка матеріалів «На крилах пісень», яку презентувала бібліотекар. 




На заході присутні ознайомились з життєвим та творчим шляхом Лесі Українки, декламували вірші поетеси, відповідали на питання вікторини.

Урок рідної мови.


24 лютого 2016 року бібліотекар Червоновершської сільської бібліотеки провела урок рідної мови «Дзвенить струмочком рідна мова». Під час уроку бібліотекар  зачитувала учням 4-класу вірші українських поетів. Діти з захопленням грали мовні ігри «Клубок чарівних слів», «Передай далі».


Заповітом для юних читачів стала настанова: «Бережім, шануймо, збагачуймо рідну мову. Хай кожне наше слово зігріває людей теплом, викликає посмішку і гарний настрій».


середа, 24 лютого 2016 р.

Реквієм Небесній Сотні!

Небесній Сотні шана й молитви…

Небесна Сотня. Ті, хто віддали життя за кожного з нас. З цими смертями «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто вітанням. Це віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх в цій країні, та також і засвідчення справжнього подвигу.

 

Ми мусимо пам’ятати не лише про родини вбитих, а й про скривджених і скалічених, чиї долі зламав цей жахливий режим.

Ці люди – справжні герої. Вони загинули як герої і проводжають їх як героїв. В кожному районі, кожному місті й селі зупиняються процесії, що везуть домовини з тілами загиблих, і місцеві люди, навіть серед пізньої ночі, зі свічками в руках, в дощ і холод, зі слізьми на очах віддають останню шану героям.
 20 лютого користувачі бібліотеки переглянули відеосюжети про Небесну Сотню.
Але герої не вмирають! Вони завжди будуть в наших серцях.



«Слава Україні! Героям Слава!» 

четвер, 18 лютого 2016 р.

«Любові всевишній присвячується».

14 лютого – свято закоханих сердець – День Святого Валентина. Стародавня легенда стверджує, що в Ш столітті нашої ери римський імператор видав наказ про заборону одруження. Бачачи, як страждають закохані, молодий єпископ Валентин вінчав їх таємно. Імператор наказав порушника кинути до в’язниці. А у в’язниці молодий єпископ закохався у сліпу доньку наглядача. Коханню молодих людей не судилось бути довгим, бо Валентина стратили. Перед смертю він надіслав коханій дівчині прощальну записку з короткою фразою «Від Валентина». Так і мандрують з того часу світом «валентинки» - послання закоханих. А 14 лютого – день смерті єпископа Валентина – відзначають у всьому світі і називають днем закоханих.

          

В День Святого Валентина було прийнято посилати своїм коханим і друзям «Валентинки» - листи із зізнанням в коханні і дружбі. Перші «Валентинки» з’явилися у 18 столітті і спочатку були саморобними. Відправник сам прикрашав листівку на свій розсуд.

Учасники клубу за інтересами «Барвінок» в Червоновершській бібліотеці на своєму засіданні не тільки познайомилися із історією свята закоханих, а і виготовили «Валентинки» власноруч та дізналися які ще подарунки можна дарувати один одному у цей день.

   Український народ        здавна цінує ввічливість,
доброту, любов до рідних, до рідної землі, повагу один до одного і друзів. Найкращим почуттям людей були присвячені Валентинки.