пʼятниця, 25 грудня 2015 р.

"В деякому царстві..."


 Святкове дійство проведене для учнів 1-4 класів відбулося 25 грудня. Для малечі влаштували справжнє  свято з казковими героями, Дідом Морозом, Снігуронькою, Зимою та Бабою Ягою .

 Учні 1-2 класів танцювали, співали та раділи подарункам.






Діти 3-4 класів потрапили до справжньої Новорічної казки із розвагами, іграми та творчими завданнями. Діти на всі події реагували дуже жваво, стали не тільки глядачами, але й активними учасниками дитячого спектаклю та отримали подарунки з чарівної торби Діда Мороза. 


неділя, 20 грудня 2015 р.

"День Святого Миколая"

18 грудня в Червоновершській сільській школі пройшов масовий захід до дня Святого Миколая. Якщо грудневого вечора вам довелося почути мелодію срібних дзвіночків, знайте - то поміж зірок з хмаринки на хмаринку їдуть санчата Святого Миколая, а він весело всміхається. Як і всі діти, чекали свята й учні 3 -4 х класів дочекались , старші учні школи підготували особливий конкурс-гру: "Через поле, через гай іде до нас Миколай". Діти разом із бібліотекарем помандрували в сиву давнину, ознайомилися з легендою про Миколу Чудотворця, зустрілися з казковими героями. Всі учасники заходу отримали подарунки від Миколая.




субота, 12 грудня 2015 р.

"Право має кожен"

Одним із аспектів всебічного розвитку особистості дитини та підлітка є висока правова культура. Саме на таку тему  для учнів 4-х класів  відбувся казковий  правознавчий турнір  «Дитина і право». Бібліотекар  розповіла про права дітей та підлітків. Адже,правове виховання в бібліотеках для дітей нерозривно пов’язане з моральним вихованням. Найважливіші умови людського співіснування закріплені законом і порушення їх завжди аморальне. Присутні мали можливість дізнатися про свої права та обов’язки.
 Казковий турнир був проведений в три етапи:
Перший етап "Казкова правознавча лотерея"
Другий етап "Нагорода чарівника"
Третій етап "Юредичний волейбол"
 А також дітям бібліотекар роздала інформаційні буклети "Підліткам  про права і закон"


Разом з вчителем початкових класів ВЮНИК А.М. кращім знавцям прав дитини, переможці козкового правознавчого турніру отримують грамоти та подарунки.



 Бібліотекар  ознайомила присутніх з книжковою викладкою «Юридичний  буквар», де представлена юридична, пізнавальна, художня література про права людей України — з фондів бібліотеки.


"Свіча пам*яті"

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах:учора, сьогодні, завтра. Учора – це наша історія. Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Кожен народ, якщо він справжній народ, має свою власну історію. Але наше громадянське завдання скликати живих до тих сіл і хуторів, до тих криниць і спільних ям, куди скидали десятками виснажені тіла наших з вами бабусь і дідусів, матерів і батьків, братів і сестер. Пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття, не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

І наш найсвятіший обов’язок сьогодні – берегти пам’ять про всіх тих, хто не дожив, пам’ять про тих, хто недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Згадуючи одного – пам’ятаймо про мільйони. Ми впевнені – Україна пам’ятає. То ж давайте разом звернемося до нашої історії і станемо після цього духовно чистішими, мудрішими. До цієї трагічної дати ми підготували урок – історичної правди « Трагічні сторінки життя».


Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору. Нехай у цьому полум’ї згинуть нещирі частинки душі кожного з нас. І буде шлях у майбутнє прямим і світлим.



Дня  пам’яті  жертв  голодомору (1932 – 1933рр.)  у  бібліотеці  відкрито  виставку  «Розп*ята душа на хресті всевишньої печалі»




неділя, 18 жовтня 2015 р.

Інформаційна година "Вибір завжди є"


У Червоновершській сільській бібліотеці було проведено інформаційну годину про вибори  2015, на якій з участниками заходу  розглядався зразок бюлетеня:
Перший рядок виборчого бюлетеня – назва партії;
Другий рядок – ім’я лідера списку (перший номер виборчого списку) до відповідної місцевої ради, якого буде обрано автоматично в разі подолання партією виборчого бар’єру в 5%;
Третій рядок – ім’я кандидата від відповідної партії у вашому виборчому окрузі.
Як не заплутатися з новим виборчим бюлетенем? Що потрібно знати перед голосуванням? Ставлячи хрестик або галочку (чи будь-яку іншу позначку) у квадратику бюлетеня, виборець одночасно голосує за партію, лідера списку та відповідного кандидата у депутати в окремому виборчому окрузі.
А також обговорили кандидата на посаду сільського голови.


Учасники заходу: Ковальська Л.,
Мала Н.,
Лєщенко А., Савенко С., Марченко Н., Лєщенко С.

Шангар Світлана,  яка буде голосувати вперше ознайомлюється з 
виставкою-рекламою "Вибори 2015".



середа, 30 вересня 2015 р.

Ні війні! Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні, завтра. Учора – це наша історія. Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Кожен народ, якщо він справжній народ, має свою власну історію. І наш найсвятіший обов’язок сьогодні – берегти пам’ять про всіх тих, хто не дожив, пам’ять про тих, хто недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Згадуючи одного – пам’ятаймо про мільйони. Ми впевнені – Україна пам’ятає. То ж давайте разом звернемося до нашої історії і станемо після цього духовно чистішими, мудрішими. До цієї трагічної дати ми підготували урок – історичної правди «Трагічні сторінки життя» і книжкова піраміда "Пам'ять  про минуле"

Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок війни. Нехай у цьому полум’ї згинуть нещирі частинки душі кожного з нас. І буде шлях у майбутнє прямим і світлим.


годину пам'яті "Про мертвих і живих!". На заході діти розповідали

Підготовлена викладка «Слава вам герої»    
Шангар Світлана  продекламувала свій  вірш "Солдат", присвячений учасникам АТО.

 Я хвилююсь за тебе солдат
і не можу спати ночами.
 Ти тримаєш в руках автомат,
я дивлюся  на це зі сльозами...
 Стара мати, мов чорна земля,
буде вічно тебе дожидати...
 Ти повернешся швидко назад,
 віра в Бога допомога чекати....
Та хіба ж но ми винні усі?
Хіба це лише наша провина?
 Гинуть хлопці у нас на війні ...
 Гине в кожного рідна дитина... 
Коли ж буде мир на землі?
Коли буде спокій в країні?
 Коли наші мужні бійці 
повернуться у свої родини?
 Ми віримо в тебе солдат,
ти для нас є опора й надія,
 я молюся за твоє життя,
  повторяю: "Слава Вкраїні!"

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.


Темніє знову за вікном,
Зоря – мов Білосніжка.
в човні життя легким веслом
Нехай нам буде книжка.
А ось – і ранок, потім – день...
Злітаю, мов лелека.
В оселю радості й натхнень,
У цю бібліотеку.
Задумаюсь і зупиняюсь:
Вже вечір недалеко...
Моє життя – це теж комусь
Така ж бібліотека!

                                                          Тиждень бібліотеки

Відбувся конкурс «Кращий читач нашої бібліотеки»

Єсауленко  Г.Н. - найкращий читач бібліотеки, яка полюбляє читати як книги,  так і періодичні видання.





Конкурс кращих відвідувачів
«Міс серпень»

Переможцем стала учениця 7-го класу Аліна  Бобух  яка відвідує бібліотеку най частіше , і бере участь в різних масових заходах.
Конкурс малюнків.





виставка подарованої літератури
«Бібліотеці з любов*ю»



















Літературно розважальне шоу
«Бібліотека –мудрість книг і щедрість серця»
"Міс золота осінь"
Учні школи  8 -11 класів прийняли участь у конкурсі      "Міс золота осінь" до конкурсу вони готувалися  за здалегіть , конкурси були такими: розповісти про улюблену книгу ,зачитати вірша про осінь ,назвати як найбільше улюблених прочитаних  книг. "Допоможи попелюшці " кожна з дівчат  отримала посудину з різноманітним зерном.І любім дівчатам, як Попелюшці, необхідно перебрати зерно, розділити його на різні кучки. Хто впорається першою ?
"Міс Золота Осіннь"-Кирилюк О. 10-клас
"Міс Привабливість"Мала І. 7-клас
"Міс Чарівність" Мазорчук Н.  11-клас
"Міс Загадковість"Жеребцова К. 8-клас














вівторок, 22 вересня 2015 р.

У  Червоновершській  сільській  бібліотеці – філії.                  

                    «Бібліоніч - 2015» відбулась під назвою
                                 «Довгий казковий  вечір!»
 Бібліотека була оформлена повітряними кульками і ілюстраціями із зображеннями казкових героїв.
 В день тут тиша і спокій - цього вимагає робота з книгою. Але вночі.... Зовсім інша справа. Хто знає, що відбувається в бібліотеці, коли тут гасне світло, і двері зачиняються на ключ, коли в залах немає ні душі?
Тут оживають сторінки книг... і ходять чутки, що в будівлі, де розташована бібліотека, оселився привид.
   Бібліотекар попросив усіх пройти тихо з нею...
   Гостей в фоє бібліотеки чекав несподіваний поворот подій - їх зустрів привид, який не хотів нікого пускати вночі до бібліотеки. Привид спочатку згадав, хто які книги не здав в бібліотеку, потім поцікавився, чи знають вони правила поведінки в бібліотеці, і здавалося питанням не буде кінця. Але впоратися з привидом вдалося бібліотекарю, який пояснив, що сьогодні свято - Бібліотечна ніч - час, коли бібліотеку можна відвідати вночі. Привид погодився пропустити гостей які прийшли в бібліотеку, але тільки після того, як будуть відгадані його загадки присвячені героям книг. З цим завданням впоралися всі чудово.
       


 Діти та юнацтво з радістю фотографувалися з привидом, якому теж було весело.



 «Довгий казковий вечір!» У бібліотеці розпочався з вікторини під назвою «Казкові секрети». Користувачі бібліотеки мали відповісти на запитання вікторини про казкових персонажів. Після цього хлопці взяли участь у гучних читаннях під назвою «Ожилі казки». Хлопці читали улюблені казки вголос, показували казкових персонажів, яких треба було вгадати. Потім гості свята відгадували загадки про героїв улюблених казок у конкурсі загадок під назвою «Що за чудо ці казки!»


 Наступним сюрпризом акції став конкурс малюнків не тільки для дітей, а й для дорослих, які повинні були намалювати улюбленого казкового героя, або придумати його.

На фотосесію в «Фотобібліосалон» зібралися всі місцеві красуні і красені. Вибравши улюблену книгу вони із задоволенням демонстрували її перед об'єктивом.


 Ну, а наостанок, всі славно розім'ялися на ретродискотеці - 80-х.  

       Діти танцювали  танок з панпонами, які самі виготовили в гуртку  «Чомучка» під кирівництвом бібліотекаря.

 Після екскурсії бібліотекою всі взяли участь у бібліотечних бродилках «Таємниці нічної бібліотеки», щоб краще ознайомитися з фондом, виставками і таємницями бібліотеки.


   Після знайомства з нічною бібліотекою, всіх присутніх знову чекав  літературний переполох «Довгий казковий вечір». Захід складався з циклу вікторин, присвячених творам казкового жанру, письменникам знайомим з дитинства і літературним героям. Кажній , правильній відповіді, видавалася маленька імпровізована монетка «бібліонік». За ці монетки розгорілися справжні змагання не тільки серед дітей, але і підлітків. Такого переполоху я не очікувала. Хлопці відповідали на запитання із задоволенням і ентузіазмом. Переможця кожної вікторини вибирали шляхом підрахунку переможних «бібліоніков». У кого більше, той і переміг.


 
    Після такого веселощів всім запропонували трохи відпочити під звуки музичних композицій і з новими силами поринути у творчий процес виготовлення книжкових закладок.
Майстер клас «Книжкова закладка» представляв фахівець бібліотекі. Прісутнім  розповіли про ті закладки, які робили в старовину. А після екскурсії в історію, бажаючим було запропоновано теж проявити вміння і фантазію, зробити кілька закладок самостійно.
   Книжкові закладки вийшли яскраві й веселі. Кожен, який брав участь у їх виготовленні, міг свою закладку забрати додому на пам'ять.
   Поки деякі були зайняті творчістю, інші вже могли бачити, як почав роботу «Лікарняний книжковий зал».
      Покалічені книги не зі своєї вини можуть спотворити істину, пропускаючи вирване кимось головне .... Літературні герої, герої книг, не можуть дати здачі. Напевно вони плачуть від образи. Але іноді вони просто вмирають від сміху, почувши деякі шедеври з шкільних творів з літератури.
. Далі на гостей чекала вікторина-аукціон «Рекордсмен».
Світ Книги повний чудес і сюрпризів і це присутнім вирішив довести бібліотекар, влаштувавши імпровізований аукціон. Бібліотекар зачитував питання, а учасники в залі робили ставки. Потім зачитувала правильну відповідь.
   Для багатьох деякі факти з життя письменників і їх творів стали справжньою сенсацією.
  Так, мало хто міг припустити, що самий довгий роман всіх часів і народів «У пошуках втраченого часу» Марсель Пруст. Там 1200000 слів, більше, ніж у «Війні і мирі» -мільйонний слів.
   Після пізнавального аукціону гостям запропонували згадати, яким літературним творам вони віддають переваги, адже попереду всіх чекала цікава, але важке завдання - створити «Чудо-дерево».

                           


  Приготоване заздалегідь дерево треба було «одягнути» у листя. З кольорового паперу були зроблені заготовки листя. Кожен колір, відповідав певній темі творів. Наприклад: якщо людина любить читати казки - він вибирав листик жовтого кольору, про природу і подорожі - зеленого, фантастику - фіолетового, про любов - червоного, і т.д.


   Визначивши свої переваги, всі із задоволенням почали створювати «Чудо-дерево», прикріплюючи листочки до гілочок. Воно вийшло воістину чудесним - кожен для себе знайшов потрібний листочок, а дерево знайшло гідний наряд і стало символом любові до читання.

   У завершенні Бібліоночі, поруч з «Чудо-деревом», відбувся флешмоб «Живи, книго».
Учасники вибрали на книжкових полицях у бібліотеці улюблені або вподобані книги і по сигналу, всі одночасно піднявши вгору книги, виголосили хором «Живи, книго».
Пробудженню інтересу в тих, хто не проти вже в денний час знову переступити поріг нашої  бібліотеки. Ніч цікавого дозвілля пройшла весело, забезпечивши гарний настрій гостям, яких було більше п'ятнадцяти  а цікаві факти з життя письменників і книг.

 Наприкінці свята всіх гостей акції запросили на чайні посиденьки під назвою «У самовара». Сидячи за столом з кухлем чаю гостям був запропонований конкурс «Напиши казку», - кожна людина, що знаходився за столом, повинен був придумати одну пропозицію на свій смак, а наступний учасник продовжити його і в кінці вийшла чудова казка під назвою «Казкова Бібліоночь - 2015 ».

субота, 29 серпня 2015 р.

Україна Незалежна Держава!

 Бібліотечний урок.

Відомий український поет Василь Симоненко писав: «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!»

Нам з вами пощастило народитися на мальовничій, щедрій та багатій землі, ім’я якій "Україна". Ми – українці. Це звучить гордо. Бути українцем – означає пишатися своєю Вітчизною. А нам є чим пишатися.
Ми живемо з вами у час новітніх технологій і за щоденними турботами часто не помічаємо, а іноді і не знаємо, скільки прекрасного і унікального знаходиться поруч з нами. То ж давайте сьогодні, доторкнемося серцем і душею до природи рідної землі, історії українського народу, познайомимося з унікальними творіннями рук його, навчимося цінувати і любити прекрасне.
Діти з великим задоволенням  приймали участь у нашій розповіді .Дивовижно знають всі події які зараз відбуваються в нашій країні.
Малюнки малювали учні 5-8 класів .Переможцем став Марченко Руслан.

 Провели конкурс малюнків "Яку ви бачите нашу Україну.", а також діти  виробляли з макаронів Українські символи Герб і Прапор України ,у нас є маленькі патріоти.

Прапор і герб майструвала учениця 7-го класу Панченко Даша.

Шануйте свою Україну!